Kobieta , 20 lat Witam mam 19 lat, od 3 miesięcy nie mam miesiączki, robiłam testy i badanie beta- hcg i w ciąży nie jestem, choć staramy się o dziecko z narzeczonym, dokładnie 4 miesiące temu obstawiam tabletki antykoncepcyjne rigevidon a nadal nie mogę zajść w ciążę a okresu nie mam. Dodam tylko że mam niedoczynność tarczycy leczona od 1,5 roku
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Dzień dobry,

być może pojawiły się u Pani zaburzenia hormonalne, które do tej pory były regulowane przez antykoncepcje.

Jeżeli wykonywała Pani test i wynik jest negatywny - to proszę się skonsultować z ginekologiem, który skieruje Panią na odpowiednie badania.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ginekologia – Profilaktyką i leczeniem chorób wyłącznie żeńskiego układu płciowego zajmuje się ginekologia. Problemy ginekologiczne obejmują zaburzenia miesiączkowania, stany zapalne pochwy, antykoncepcję, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, badania piersi, anorgazmię, problemy z ciążą, nadżerki czy zapalenia przydatków.
  • Niedoczynność tarczycyNiedoczynność tarczycy to zespół objawów wywołanych niedoborem hormonów produkowanych przez tarczycę. Niedoczynność tarczycy występuje prawie 5 razy częściej u kobiet niż u mężczyzn.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Ciąża i dziecko

Pigułka antykoncepcyjna może zwiększać ryzyko depresji

Nowe badanie dostarczyło przekonujących dowodów, że kobiety, które regularnie korzystają z najpopularniejszego rodzaju tabletek antykoncepcyjnych - tego łączącego dwa hormony - są o 23 proc. bardziej narażone na depresję. Nie tylko tabletki zwiększają...