Starania o ciążę a przyjmowanie suplementów

witam Mam 33 lata staramy sie o dziecko, biore falvit i kwas foliowy Pytanie moje brzmi czy mam brac dodatkowo magnez z witamina b6 ? mam stresujaca prace. Mysle tez o castagnus badz oleju wiesiolka.

Dzień dobry,

polecam poza suplementacją kwasu foliowego dbać o urozmaiconą dietę, dostarczającą niezbędnych składników odżywczych. Warto zainteresować się tematem diety wspomagającej płodność.

Pozdrawiam

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Dzień dobry,

przy regularnych miesiączkach, dobrych wynikach badań i pozytywnym wyniku wizyty u lekarza ginekologa powinna Pani postwaić na racjonalną dietę (bogatą w warzywa, owoce, chude mięsa, dobre tłuszcze, dobry jakościowo nabiał), aktywność fizyczną (wysiłek aerobowy) i pozytwne nastawienie (pracować nad rozładowaniem stresu). Suplementacja ma jedynie wspierać - nie zastępować ruchu i włąściwej diety.
powodzenia!