Starania o ciążę a przyjmowanie szczepionki przeciw różyczce

Witam, mam pewien problem. Dosyć późno zorientowałam się, że nie byłam szczepiona i nie przechodziłam różyczki w dzieciństwie. Właśnie odstawiłam tabletki antykoncepcyjne i chciałabym zacząć starać się o dziecko, ze względu na problemy z płodnością lekarz ginekolog zalecił starać się od razu. Moje pytanie, czy przyjmując szczepionkę na różyczkę teraz mogę starania zacząć 4 tygodnie od podania szczepionki? Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam

Witam.
Po szczepieniu zaleca się unikać zajścia w ciążę przez miesiąc.

Chociaż nie można wykluczyć takiego ryzyka, w przeprowadzonych badaniach nie zgłoszono żadnego przypadku zespołu różyczki wrodzonej u kilku tysięcy nieświadomych kobiet we wczesnej ciąży, którym podano szczepionkę zawierającą komponentę różyczki.
Z tego względu nieumyślne podanie szczepionki zawierającej komponentę odry, świnki lub różyczki nieświadomej ciąży kobiecie nie powinno być powodem przerwania ciąży.