Starania o ciążę i choroba Hashimoto

Dzień dobry, Od ponad roku staramy się z mężem o dziecko. Endokrynolog stwierdził u mnie chorobę hashimoto. Regularnie badam poziom TSH i aTPO. Ostatnie wyniki były następujące: TSH - 2, 210 mlU/l, anty-TPO - ↑> 600,0 IU/ml. Czy te wyniki są na odpowiednim poziomie abym mogła zajść w ciążę? Czy powinnam zwiększyć dawkę leku? Obecnie przyjmuję Euthyrox 25. Przebywam za granicą i mam utrudniony dostęp do endokrynologa. Pozdrawiam i proszę o odpowiedź .

Aleksander Ropielewski

Wyniki w normie. W pierwszym trymestrze TSH powinno nie przekraczać wartości 2,5 mlU/l.

Co z tego że wyniki w normie, skoro choroba nadal jest obecna i dodatkowo uniemożliwia realizację planu. W celu pozbycia się choroby oraz przygotowania organizmu( ze strony Pani oraz partnera) do wydania na świat bobasa, zachęcam do kontaktu.