Starania o ciążę i wyniki badań hormonów

Mam 41 lat od 4lat staram sie o dziecko z nowym partnerem z poprzednich zwiazkow byly dzieci a z obecnym cos trudno mam tarczyce chora robilam wyniki i tak tsh 3.60,prolaktyna 102,fsh7.3 estradiol253,t3 ;4,8 a t4 ;17.7 te badania robilam w angli i nie wiem co mam myslec o tym czy sa dobre czy zle moze mala rezerwa jajnikowa ale tez robilam usg i wszystko dobrze bylo nie wiem jestem rozpatrzona gdzie moge udac sie o pomoc tak bardzo chcemy miec swojego dzidziusia

Dzień dobry,

Ma Pani zbyt wysokie TSH - u kobiet planujących ciążę zaleca się, by TSH wynosiło poniżej 2,5. Tak więc jest to wskazanie do włączenia leczenia L-tyroksyną. Również zbyt wysoki poziom PRL wymaga diagnostyki i leczenia, bo może skutecznie utrudniać Pani zajście w ciążę. Przy stężeniach PRL > 100 ug/l bardzo często dochodzi do braku miesiączki, mlekotoku, a nawet hipogonadyzmu.Proszę udać się na wizytę do endokrynologa, który zaleci dalszą diagnostykę i postępowanie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz