Starania o ciążę o przyjmowanie antybiotyku Clindamycin

Witam Pytanie do ginekologa Stomatolog przepisał mi antybiotyk Clindamycin 600 przez 6 dni co 12 godzin. (12tabletek) a z mężem staramy się o dziecko. W ciągu kilu dni będę mieć owulację, czy to coś zaszkodzi, czy powinnam przerwać antybiotyk? Wzięłam 2 tabletki.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję dokończyć leczenie stomatologiczne i poczekać ze staraniem się o dziecko do kolejnego cyklu. Radzę wyleczyć wszytskie zęby przed zajściem w ciążę, to bardzo ważne, gdyż później wszelkich leków i znieczuleń lepiej unikać, a kobiety w ciąży są bardziej narażone na próchnicę. .