Starania o ciążę po zabiegu łyżeczkowania ciąży obumarłej

Dzień dobry.Jestem po zabiegu wyłyżeczkowania macicy -miałam ciążę obumarłą.Po jakim czasie możemy się z mężem starać o dziecko?Bardzo mi na tym zależy.Dodam że mam 34 lata,pierwsze dziecko urodziłam 16 lat temu zdrowe bez żadnych komplikacji a teraz po tylu latach niestety w 7 tygodniu stwierdzono u mnie ciążę obumarłą.A wcześniejsze badania miałam dobre.Z góry dziękuję za pomoc.

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Istnieją różne opinie dotyczące tego kiedy zacząć się starać o dziecko ale najczęściej przyjmuje się, że powinien to być odstęp około pół roku ( ponieważ odstęp 2 miesiączek lub 3 miesięcy jest konieczny, aby umożliwić prawidłowe "wygojenie się" macicy po przebytym poronieniu, szczególnie gdy wykonano wyłyżeczkowanie jamy macicy). Pozdrawiam