Starania o ciążę po zabiegu łyżeczkowania z powodu obumarcia zarodka

jestem ponad miesiąc po łyżeczkowaniu w 10tc z powodu nie rozwijającego się zarodka. Mam pytanie ile należy odczekać, aby móc dalej się starać? podobno nie ma żadnych badań w tym zakresie, które pokazują jaki czas na następną ciążę jest właściwy. Lekarz przy badaniu powiedział, że wszystko się zagoiło, macica obkurczyła i wróciła do tyłozgięcia i sugeruje odczekać z 2 cykle, aby macica się złuszczyła W takim razie czemu należy odczekać?jakie ma to znaczenie dla przyszłego potomstwa?

Piotr Pilarski

Po 2 cyklach macica wszystkie tkanki które ewentualnie nie dało się usunąć same się usuną z krwią menstruacyjną. Możliwe, że z obawy przed poronieniem zaleca się odczekanie.

Pozdrawiam.