Starania o ciężę a endometrioza 4 stopnia

Witam, mam pytanie stwierdzono u mnie przy laparoskopii endometriozę 4 stopnia. Jestem po operacji, kuracji Visane i chciałabym starać się o dziecko. Czy mam szanse na zajście w ciążę przy tak zaawansowanej endometriozie? Czy dieta można wpływać na endometriozę? Jak dbać o siebie cierpiąc na ta chorobę?Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by w ramach porady internetowej, nie znając szczegółowych danych klinicznych odpowiedzieć na pytanie czy ma Pani szansę na zajście w ciążę. Powinien wypowiedzieć się o tym specjalista ginekolog, który prowadzi Pani leczenie. O szczegółach dotyczących wpływu diety na płodność polecam przeczytać w artykule: http://portal.abczdrowie.pl/dieta-na-plodnosc.