Starania o ciężę od 1,5 roku

Mam takie pytanie od 1,5 roku staramy się z partnerem o dziecko. i ciągle bez rezultatów Robiłam testy owulacyjne i wyszły ok .Czy przyczyną może być otyłość lub za bardzo myślenie o tym ?

Sylwia Ogrodowczyk

Witam,

Tak, częstym skutkiem otyłości, czyli nieprawidłowej, ubogiej diety, która powoduje"zamulenie" organizmu,są problemy z zajściem w ciążę. Oczywiście nadmierne myślenie o również może być tego przyczyną. Zalecam Pani dietę bogatą w produkty, które porządnie oczyszczą Pani organizm. Schudnięcie, to nie tylko utrata wagi, to także odciążenie organizmu z toksyn, tłuszczu, przywrócenie mu równowagi.

Zapraszam
http://dbamodiete.pl/dieta-on-line/
dbamodiete.pl
Sylwia Ogrodowczyk

Witam. Oba wymienione przez Panią czynniki mogą mieć znaczenie. O otyłości niech wypowie się lekarz, ja jako psycholog mogę powiedzieć, że z całą pewnością nadmierne myślenie o tym, żeby "zrobić" dziecko może utrudniać zajście w ciążę. Chodzi po prostu o stres - może on zablokować mechanizmy fizjologiczne. Proszę spróbować się tak nie "napinać", jest Pani bardzo młoda i ma Pani czas. Najlepiej, jeśli oboje z partnerem wyluzujecie i powiecie sobie "będzie, co ma być". Dzieci przychodzą wtedy, kiedy one chcą, a mówiąc mniej magicznie - zarodek łatwiej zagnieżdża się w zdrowym i spokojnym ciele.
Pozdrawiam i życzę więcej luzu oraz oczywiście powodzenia :-)