Starania o dziecko a badania nasienia

Witam, staramy się z partnerką o dziecko i przy okazji badań mojego nasienia zrobiłem badanie testosteronu. Jest on bardzo niski (2,33 ng/ml). Zrobiłem też PRL, FSH, E2, LH, tutaj wszystko w normie. Lekarz androlog zalecił zastrzyki z Omnadren 250mg co 7 dni i ponowne badanie poziomu po 5 zastrzykach. Dodam, że mam 42 lata, 176 cm i nadwagę, ważę 100 kg. Mam też podwyższony cholesterol. Poczytałem że ńieumiejętne leczenie testosteronem może narobić szkód, co dalej robić ? Pozdrawiam.

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Niedobór testosteronu może być przyczyną otyłości - najczęściej w takich przypadkach pojawia się otyłość brzuszna. I odwrotnie otyłośc powoduje niedobór testosteronu.
Wydaje się , że powinien Pan postawić na aktywnośc fizyczną, zmianę diety na zdrową (nic Pan nie pisze o sposobie żywienia). Warto skonsultować się z dietetykiem i zaufać lekarzowi prowadzącemu.