Starania o dziecko a bóle brzucha

Witam Od kilku tygodni staramy się z mężem o dziecko, w tej chwili jestem w fazie jajeczkowania, niestety od kilku dni odczuwam bóle brzucha(podobne do wzdęć )a teraz dołączył do tego bardzo nieprzyjemny i mdły ból w dolnej, prawej części pleców .Boję się że może to być związane z próbą zajścia w ciąże,,dodam ze mam już dziecko i wówczas nic takiego nie odczuwalam, mam natomiast od czasu do czasu mocne wdęcia .Cytologia w zeszłym roku wyszła bez zmian. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedz. Monika

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią dolegliwości bólowe mogą mieć wiele przyczyn. Może być to bowiem wynik wzdęć/patologii układu pokarmowego ale także schorzeń układu moczowo-płciowego. Teoretycznie może być to także objaw owulacji. Gdyby zatem ból nie ustępował, proszę skonsultować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej.