Starania o dziecko a jednorodne endometrium
Witam. Czy mam się martwić jak mam takie badania usg ginekologiczne: Jajnik prawy policystyczny V-5,7ml, jajnik lewy policystyczny V-7,2ml. Endometrium jednorodne echogenicznie, linijne szerokości do 8. Staramy size z mężem o dziecko i nie wiem czy mam sie martwić na zapas?

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Renata GrzechociĹska
79 poziom zaufania
Opisano w badaniu jajniki o budowie policystycznej to jest niepokojące, gdyż może skutkować problemem z zajściem w ciążę. Proszę się udać do ginekologa w celu włączenia odpowiedniego postępowania.
Magdalena StusiĹska
76 poziom zaufania
Jajniki są powiększone i nie mają prawidłowej struktury- jednak nie wyklucza to zajścia w ciążę. Warto w takim przypadku przed próbą zajścia w ciążę skonsultować się z ginekologiem i sprawdzić poziomy hormonów.