Starania o dziecko a pozytywny wynik badania na cytomegalowirusa

Planujemy z mężem dziecko. Mam 26 lat. Przed planowaną ciązą zrobiłam na własną rękę badania na cytomegalowirusa. Całe szczęście, że zrobiłam bo wyszło IgG- 69.900 U/ml IgM- 1,73 index. Robiłam w czerwcu 2013. Wynika z tego, że przechodzę cytomegalie. zrobiłam awidność IgG i wyszła 65.6%. Po dwóch miesiącach czyli w sierpniu zrobiłam znowu IgM, aby sprawdzić czy spada okazuje się,że wynosi IgM-2.00 index.Co robić? czemu nie spada IgM?Dlaczego wzrosło? kiedy mogę starać się o dziecko?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wynik ten nadal jest wątpliwy. Jeżeli przyjmiemy iż IgG i IgM są dodatnie oznacza to obecnie trwające zakażenie i wymagane jest leczenie. Ciążę należy odłożyć na nieco później.