Starania o dziecko a silne objawy PMS

Staram się o dziecko. Mam bardzo silne objawy PMS, które zaczynającą się 16 lub 17 dnia cyklu. Czy jeżeli zajdę w ciążę takie objawy również się pojawią? Czy gdy pojawia się u mnie PMS, mogę od razu wykluczyć możliwość ciąży? Pytam dlatego, że co miesiąc przechodzę duże rozczarowania, a może po prostu po pierwszych objawach PMS nie będę się łudzić, że się udało. Pozdrawiam i liczę na konkretną odpowiedź bo przeczytałam już wszystkie Państwa artykuły.

Piotr Pilarski

Sam zespół napięcia przedmiesiączkowego nie jest przyczyną bezpłodności natomiast endometrioza której objawy to również ból podczas okresu może utrudniać zajście w ciążę. Sugeruję wizytę u ginekologa.

Pozdrawiam.