Starania o dziecko a stosowanie Duphastonu

Witam serdecznie, Od pół roku staramy się z partnerem o dziecko. Dotychczas - bezskutecznie. Ze wzgledu na plamienia w środku cynku ginekolog wypisala mi Duphaston w dawce 10mg, 1 tabletka dziennie, od 15 dnia cyklu do pierwszego dnia następnego cyklu (mam cykle ok. 31-dniowe, z różną regularnoscia) . Nie wiem jednak, czy mam brać Duphaston do pierwszego dnia SPODZIEWANEJ miesiączki, czy też w momencie FAKTYCZNEGO wystąpienia krwawienia? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Proszę przyjmować Duphaston tak jak zalecił ginekolog. Pierwszym dniem następnego cyklu określamy pierwszy dzień krwawienia.