Starania o dziecko a wyniki badań na toksoplazmozę

mam wielką prośbe staram sie o dziecko a moje wyniki badań na toxoplasme gondii awidność przeciwciał wynosi 30,50 kl.IgG <50,0% niska awidność 50,0-59,9 w szarej strefie >60,0% wysoka awidność. Toxoplasma gondii IgG wynosi 664,00 IU/ml <1,6 wynik ujemny 1,6-2,9 wynik wątpliwy >3,0 wynik dodatni.Nie wiem co te wyniki oznaczaja. Czy ja musze pojąć leczenie? Czy moge całkiem śmiało próbowac starać sie o dziecko? Prosze o jakąś porade

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Niska awidność może świadczyć o niedawno przebytej infekcji. Proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa, który podejmie decyzję o konieczności leczenia.