Starania o dziecko a wysoka prolaktyna

Witam od 1,5 roku staramy się o dziecko, mam regularne cykle miałam wysoka prolaktynę 29 ng/ml a norma do 25 brałam diostinex spadła , a ostatnio progesteron w 21 dni c. wyniósł 11,71 ng/ml. lekarza zapisał mi teraz luteinę 0,1 i kazał przyjmować od 10 do 24 dnia cyklu. Chciałam zapytać czy to mi pomoże i nie rozrleguluję cyklu który jest regularny co 26 dni. Proszę o odpowiedź czy zacząć brać czy jeszcze poczekać. Przygotowuję się do inseminacji.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego. Luteina ułatwia podtrzymanie ewentualnej ciąży i na pewno nie doprowadzi do rozregulowania cyklów miesięcznych.