Starania o dziecko a wyznaczenie dni płodnych

Witam!

Staramy się z partnerem o dzidziusia od 4 miesięcy i nic... Ostatnio miałam miesiączkę od 7 do 14 lipca i zazwyczaj są to regularne miesiączki, które są zawsze 7 lub 8 w zależności od długości miesiąca. Ostatni raz kochaliśmy się z chłopakiem 21,22 i 23 lipca, czy w tym czasie nastąpiła owulacja? Od trzech dni lekko pobolewa mnie prawy jajnik, czy to oznaka ciąży? I jeszcze jedno pytanie, kiedy następuje u mnie owulacja? Cykle mam co 30 lub 31 dni.

Pozdrawiam, Dorota

Witam serdecznie,

przy podanej długości cykli dni płodne przypadają na 10-20 dzień cyklu. Owulacja występuje zazwyczaj 14 dnia cyklu, ale jest to cechą osobniczo zmienna. Przy Pani cyklach owulacja powinna mieć miejsce między 14 a 20 dniem cyklu. Jeżeli zależy Pani na dokładnym wyznaczeniu dnia owulacji może Pani zastosować testy owulacyjne lub zacząć prowadzić obserwację śluzu. Pozdrawiam