Starania o dziecko - czy jestem bezpłodna?

Witam bardzo serdecznie. Mam następujący problem: od roku staram się zajść w ciążę, ale nic z tego nie wychodzi. Zaczynam się obawiać. Kochamy się z mężem w dni płodne, bez żadnych zabezpieczeń. 2 miesiące temu mąż zrezygnował ze starań i nie chce narazie mieć dzieci. Kazał mi brać tabletki. Wykupiłam 1 opakowanie i przyjęłam tylko 3 tabletki, czy moge mieć zaburzenia??? Proszę o poradę. Jestem bardzo załamana.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Jeżeli pomimo regularnego współżycia bez zabezpieczenia w przeciągu roku nie zaszła Pani w ciążę należy udać się do ginekologa. Przyczyny mogą mieć związek z m.in. zaburzeniami hormonalnymi, anomaliami w budowie macicy. Badaniom również powinien poddać się mąż. Dopiero po wykonaniu dokładnej diagnostyki możliwe będzie określenie, co jest przeszodą w posiadaniu potomstwa, a co za tym idzie wdrożenie odpowiedniego leczenia.
Pozdrawiam