Starania o dziecko: czy mogę być w ciąży?

Mam 30 lat . Od 3 lat staramy się z mężem o dzieciątko. Jestem obecnie po 3 inseminacji i moje pytanie brzmi następująco: otóż byłam stymulowana c**** oraz f**** (hormon folikulotropowy) od 2 do 6 dnia cyklu closterbeget następnie od 6 do 11 dnia cyklu fostimon 75 raz dziennie jedna ampułka . W 12 wizyta u lekarza i tego dnia podany p****(gonadotropina kosmówkowa). 14 dnia cyklu tzn. 12 lutego inseminacja. Od 17 lutego d****(dydrogestron) 2 razy 1 tab. W 25 dniu cyklu lekkie plamienie przez około 2 godz. Termin spodziewanej miesiączki to 28 luty. Miesiączki brak wykonany test w dniu 1 marca dał wynik pozytywny. Czy jest on wiarygodny po lekach stymulujących jakie brałam? Kiedy najlepiej zgłosić się do lekarza, żeby już było coś widoczne?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Testy ciążowe działają na zasadzie wykrywania gonadotropiny kosmówkowej w moczu kobiety. Hormon ten pojawia się gdy zapłodniona komórka jajowa zagnieździ się w macicy. Nowoczesne testy umożliwiają odczyt niezafałszowanego wyniku już po dwóch tygodniach po zapłodnieniu.
Leki które Pani przyjmuje mają za zadanie przygotować organizm do zapłodnienia i utrzymania ciąży. F**** zawiera hormon folikulotropowy, który wpływając na jajniki stymuluje je do jajeczkowania. P**** zawierający gonadotropinę kosmówkową stymuluje ciałko żółte do produkowania progesteronu, który chroni i utrzymuje ciążę.
Właśnie przyjmowanie tego drugiego leku może mieć wpływ na test ciążowy i dać wynik fałszywie dodatni. Oczywiście może też być Pani w ciąży. Pełne potwierdzenie rozwoju ciąży można stwierdzić w wyniku badania ultrasonograficznego w 3-4 tygodniu po zapłodnieniu. Widoczne staje się wtedy pęcherzyk płodowy. Wysłuchanie czynności serca dziecka możliwe jest zazwyczaj w 17-19 tygodniu.
Pozdrawiam.