Starania o dziecko od 4. miesięcy i stosowanie testu owulacyjnego

Witam serdecznie prosze o pomoc otóż od 4 miesięcy staramy sie o dzidZie drugą :( niestety bez skutku denerwuje sie .. Okres mam regularnie co 28 dni :) w tym mies okres miałam 11 stycznia i według kalendarza dziś mam 3 dzień płodny ale kupiłam sobie test owulacyjny i robię od 3 dni koło południa i mimo tego ze mam trochę śluzu przezroczystego i nabrzmiałe piersi to na teście wychodzi jedna kreska wciąż .... Kiedy powinnam sie kochać żeby w końcu sie udało ?? Pomocy !! Bezsilna :(

Witam,
testu owulacyjne nie zawsze są miarodajne.
Najlepiej wybrać się do ginekologa na USG w czasie owulacji (u Pani między 10 a 14 dniem cyklu), aby ustalić kiedy jest największa szansa na pęknięcie pęcherzyka.

pozdrawiam!

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę spokojnie wykonywać dalej test owulacyjny, aby sprawdzić czy owulacja występuje i kiedy. Oczywiście testy te nie mają 100% skuteczności, ale lepiej tak spróbować. Jeżeli wg testu nic nie wyjdzie proszę udać się do ginekologa. Proponuję stosunki w dni płodne, a owulację sprawdzać jak do tej pory. Być może konieczne będzie wykonanie badania nasienia u partnera.