Starania o dziecko po odstawieniu antykoncepcji

kilka miesiecy temu moja zona przestała brac antykoncepcje po tym wspołzylismy po 2 mc było badanie usg wewnątrz maciczne było endometrium około 12 mm po pewnym czasie poroniła całkowicie, lekarz zalecil 3 mc przerwy we wspołzyciu po tym czasie nadal współzyjemy bez antykoncepcji staramy sie o dziecko, moje pytanie czy i jak moge spradzc zbadac i zaczac leczyć problem z plemnikami czy tez zrobić badania na bezpłodnosc bardzo prosze o pomoc dziekuje pozdrawiam cezary

Witam.

Zanim wykona Pan badania radziłabym się uzbroić w cierpliwość i współżyjąc regularnie odczekać jeszcze kilka miesięcy. Płodność po odstawieniu tabletek powraca w indywidualnym tempie i czasami zajmuje nawet kilka miesięcy. Jeśli mimo wszystko coś Pana zaniepokoi, proszę udać się do lekarza na konsultację. Pozdrawiam.