Starania o dziecko po poronieniu samoistnym w 7 tygodniu ciąży

Witam, poroniłam w 7 tyg ciąży, (poronienie samoistne bez łyżeczkowania), na wizycie kontrolnej półtora tyg później lekarz powiedział, że mam dni płodne, i że możemy znowu się starać. Co o tym myśleć ? Czy starać się od razu ? Czy jest to duże ryzyko ? Nie wiem co sądzić o tej opinii :-( Gdyby było jakieś niebezpieczeństwo, to lekarz raczej kazałby nam się wstrzymać.

Witam! Zazwyczaj zaleca się, aby odczekać po poronieniu około 3 miesiące i dopiero wtedy rozpocząć ponowne starania o dziecko. Nie wiem z jakich przyczyn wystąpiło poronienie jeśli jednak ginekolog po przeprowadzeniu bezpośredniego badania stwierdził żadnych nieprawidłowości, raczej nie ma Pani powodów do niepokoju. Proszę przy tym pamiętać o systematycznym przyjmowaniu kwasu foliowego oraz witamin i minerałów dla kobiet w okresie prekoncepcyjnym.