Starania o dziecko po przebytym półpaścu

Witam! W końcu kwietnia chorowałam na półpasiec, który utrzymywał się ok. 2 tygodnie na klatce piersiowej i łopatce. Leczona byłam Heviranem. Obecnie nie występują u mnie żadne objawy i nerwobóle. Czy mogę już teraz starać się o dziecko? Czy należałoby jeszcze zaczekać? Czy przebyta choroba wirusowa może mieć jakiś wpływ na płód w pierwszych miesiącach ciąży?

Witam serdecznie! W opisanej sytuacji nie ma przeciwwskazań do podjęcia prób poczęcia. Przebycie zakażenia wirusem Varicella Zoster nie będzie miało wpływu na rozwój płodu. Dla kobiet w ciąży niebezpieczny jest jedynie pierwotny kontakt z wirusem. Ponowne zarażenie nie niesie za sobą powikłań, gdyż w czasie pierwszej aktywacji wirusa doszło do wytworzenia przeciwciał chroniących dziecko przed zarażeniem. Pozdrawiam