Starania o dziecko po usunięciu jajowodu i puszczeniu zrostów

Witam, Tydzień temu przeszłam laparotomię podczas której został mi usunięty prawy jajowód oraz puszczone duże zrosty, podano mi również żel na zrosty. Zastanawiam się kiedy będę mogła zacząć się z mężem starać o dzidziusia mam już synka ale wykryto u mnie endometriozę i wiem że nie jest łatwo zajść w ciążę z pierwszą miałam już spore problemy więc bez jednego jajowodu będzie jeszcze trudniej. zastanawiam się jaki jest okres rekonwalescencji po operacji

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Okres rekonwalescencji zależy od wielu czynników. Niektóre z nich to zakres operacji czy przebieg gojenia. O terminie rozpoczęcia starań o dziecko powinna Pani porozmawiać z lekarzem prowadzącym.