Starania o dziecko po zabiegu łyżczeczkowania macicy

Witam,poroniłam w 8tc, 12.08 miałam robiony zabieg wyłyżeczkowania, zaczęłam miesiączkować dokładnie miesiąc po zabiegu. chciałabym zapytać od kiedy możemy zacząć starania o kolejne dziecko.Na wizycie kontrolnej lekarz powiedział, że wszystko ładnie się zagoiło. Jakie jest ryzyko gdy zaczniemy w 2 cyklu, a nie tak jak mówią lekarze w 3? nie chcę tak długo czekać, czuję się już gotowa...czy powinnam zrobić jakieś dodatkowe badania przed kolejną ciążą?Pozdrawiam.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Niestety ja również będę namawiała Panią na poczekanie co najmniej 3 miesięcy od czasu poronienia. Jest to absolutne minimum potrzebne na regenerację macicy oraz powrót gospodarki hormonalnej do stanu sprzed ciąży. Udowodniono, iż ciąże poczęte przed tym okresem częściej kończą się kolejnym poronieniem. Myślę że warto poczekać, aby zwiększyć szansę donoszenia kolejnej ciąży. Dodatkowe badania proszę wykonywać zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.

Tak bezpieczniej jest rozpocząć ponowne starania w 3 cyklu, jesli bedzie to 2
/konsultacja ginekologiczna potwierdziła że jest wszystko w porządku /
nie powinno się nic złego wydarzyć.