Starania o dziecko po zabiegu łyżeczkowania

Witam 09.05.2014 miałam zabieg wyłyżeczkowania z macicy obumarłej ciąży (zabieg w 10/11 tc ciąża zatrzymała się w 6t) proszę wytłumaczyć skąd "3" miesiące przerwy przez kolejnymi staraniami?dlaczego nie mogę spróbować wcześniej? czy 3 miesiące równa się 3 cykle (jeśli mam cykle 32-35 dni)

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, 3 miesiące to okres czasu pozwalający na powrót endometrium macicy i poziomu hormonów do stanu sprzed ciąży. Na podstawie obserwacji klinicznych zajście w ciążę wcześniej, bezpośrednio po poronieniu wiąże się z większym ryzykiem kolejnego poronienia.