Starania o dziecko przy Chorobie Hashimoto

Jestem najprawdopodobniej po chorobie hashimoto moje tsh badane miesiąc temu wyniosło tsh 3,15 za tydzień robiłam powtórne badanie wyniosło tsh 2,95 i tu po między tymi badaniami przyjmowała antybiotyk rulid na zatoki i zgłosiłam się do endykrynologa ponieważ staramy się o dziecko ale trzecie badanie przed wizyta tsh 2,54 czyli pani doktor powiedziała ze jest w porządku a między badaniami zrobiłam usg gdzie wyszło zapalenie tarczycy.czy antybiotyk to wyleczy na zawsze?

Witam Panią,

Choroba Hashimoto jest autoimmunologicznym zapaleniem tarczycy. Jest to najczęsciej choroba do końca życia, a antybiotyk nie ma specjalnego wpływu na jej przebieg, bo nie jest to choroba wywołana przez bakterie. Choroba ta może przebiegać z okresami zaostrzeń i remisji. Jeśli stara się Pani o dziecko, to sugerowałbym włączenie małej dawki lewotyroksyny. Według zaleceń PTE kobiet starające się o dziecko oraz będące w ciąży powinny mieć poziom TSH < 2,5.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz