Starania o dziecko przy PCOS i odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Mam 27 lat i od ok. 7 lat biorę tabl. antykoncepcyjne, dopiero w zeszłym roku moja gin. powiedziała mi ze mam PCOSS po badaniu usg; teraz zaczęłam ostatnie op. tabl. i zamierzam rozp. starania o dziecko, ale moja gin nie zaleciła mi żadnych leków tylko przyjść jak już będę w ciąży; za nim zaczęłam brać tbl miałam regularne okresy i nie mam nadwagi czy powinnam brać jakieś leki aby przyspieszyć zajście w ciąże?

Witam,
z dietetycznego punktu widzenia zalecana byłaby suplementacja kwasu foliowego. Przy PCO często pacjentkom służy dieta bezglutenowa czyli wykluczenie produktów zawierajacych gluten - pszenica, żyto, jęczmień i owies. Zamiast wymienionych zbóż można spożywać amarantus, komosę ryżową, kasze jaglaną i ryż pełnoziarnisty. Warto wzbogacić swoją dietę w warzywa świeże, zwłaszcza zielone, które zawierają dużo kwasu foliowego oraz owoce(proszę pamiętać,że jemy je do godz.16.00). Produkty nabiałowe wybierać pełnozwartościowe i naturalne - ser twarogowy półtłusty, jogurt naturalny, sery żółte. Nie zapominajmy też o odpowiednim nawodnieniu organizmu - rezygnujemy ze słodkich soków na rzecz wody mineralnej. Mięso chude - kurczak, indyk, wołowina, zaś ryby tłuste - łosoś, śledź, halibut.
Życzę powodzenia!!!