Starania o dziecko u 45-latki

Mam 45 lat mój partner ma 31, od od pół roku staramy się o dziecko.i na razie nie mogę zajść w ciąże,czy jestem już za stara aby zajść i urodzić zdrowe dziecko?
45 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie. Niestety nie potrafię odpowiedzieć, czy jest Pani "za stara", aby urodzić zdrowe dziecko. Niekiedy zdarza się, że o wiele młodsze kobiety mają trudności z zajściem w ciążę. Oczywiście ryzyko, że dziecko nie urodzi się w 100% zdrowe jest większe niż w przypadku 20-latki, nie mniej jednak nie jest to niemożliwe. W ciąży należy oczywiście pozostać pod stałą opieką lekarską, a już teraz rozpocząć suplementację 4mg kwasu foliowego (zmniejsza ryzyko wad układu nerwowego). Radziłabym udać się do ginekologa który po przeprowadzeniu bezpośredniego badania będzie w stanie określić przyczynę dotychczasowych niepowodzeń.