Starania o dziecko, wyniki badań hormonalnych a poronienie

Staramy sie z mezem o dziecko juz 2 lata.Po 13 miesiacach zaszlam w ciaze, ale poronilam w 8 tyg. Wyniki meza sa ok. Moje wlasciwie juz sama nie wiem. Ostatnie wyniki z poprzedniego miesiaca 21 dc : FSH 2IU/L LH 4IU/L Estradiol 742pmol/L Progesteron 55 nmol/L Prolaktyna 713mlU/L (norma do 557)> Badania powtorzylam po miesiacu 21 dc Prolaktyna 605mlU/L Progesteron 40nmol/L. Czy wyniki oprocz prolaktyny sa w normie?Czy mimo dobrych wynikow progesteronu prolaktyna moze utrudniac zajscie w ciaze?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki w kierunku hiperprolaktynemii. być może jest przyczyną. Bez podania norm obowiązujących w danym laboratorium nie można się odnieść do wyników reszty badań hormonalnych., Proponowałbym wykonać badania po zakończonym krwawieniu miesiączkowym. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa, Po badaniu będzie można zalecić odpowiednie dalsze postępowanie.