Starania od roku o dziecko a poziom PRL

Staram się od roku o dziecko. 1. ciąża-puste jajo.Teraz zauważam mniejsze i większe skrzepy w krwi,cykl skrócił się z 28-29 do 25dni, miesiączkę poprzedzają 2 dni plamienia,od połowy cyklu bolą piersi, ból ustępuje z wraz z miesiączką.Badania w czerwcu tsh-2,03mlU/ml,22dc progesteron 16,7ng/ml, prl 833,1mlU/ml, przypisano bromcorn pół tabl. W sierpniu prl 491,8, zmiana na diostinex ćwierć na tydz. teraz prl 549,6.Czy przyczyną braku ciąży jest prl? czy dawka jest odpowiednia?jakie badania zrobic

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proponuję udać się do lekarza endokrynologa ze specjalizacją ginekologia, po badaniu będzie można określić najbardziej optymalne postępowanie.