Starania się o ciążę po usunięciu spirali

Witam,Staramy się o dziecko,mam 42 lata,ostatni okres. miałam 13.01.13,stosunek odbyliśmy-24,25,28,31,wypadają na dni płodne.robiłam test tydz.po spodziewanym okresie wyszedł ujemny.15.02.dostałam 2 dniowy okres skąpy.dodam że mam objawy jak na początki ciąży:nudności,wrażliwe i powiększone piersi z uczuciem mrowienia,zgaga,zwięk. apetyt.Czy może być to ciąża.mam już 2 dzieci dorosłych więc problemów raczej z zajściem nie mam,dodam że 14.01.miałam usuniętą spirale,nie była z hormonami.pozdrawiam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Prawidłowo wykonany test ciążowy po 14 dniach po stosunku z dużym prawdopodobieństwem wyklucza ciążę. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.