Starania się o dziecko a potrzebny czas po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam planujemy z mezem starac sie o dziecko. Za miesiac odstawiam tabletki anty jak dlugo trzeba czekac po odstawieniu zeby ciaza nie byla mniga badz dziecko chore? Zazywan juz kwas foliowy

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Zwykle zaleca się odczekanie trzech pełnych cykli od odstawienia przed rozpoczęciem starań o ciążę. Warto również udać się na wizytę kontrolną do lekarza ginekologa.