Starania z partnerem o dziecko od trzech miesięcy a nieregularne miesiączki

witam od 3-ech miesięcy staram się z parnerem o dziecko i nic czy to przyczyna nie regularej miesiączki proszę o pomoc czy powinnam pójść z tym do ginekologa?

Małgorzata Panek

Najprawdopodobniej jest to przyczyna nieregularnych miesiączek, a w związku z tym zaburzeń owulacji.
Nie należy się niepokoić , gdyż starają się Państwo o dziecko od 3 miesięcy. Diagnostykę w kierunku niepłodności wdraża się, gdy para , mimo regularnego współżycia bez zabezpieczena tj. max co 2-3 dni ,( ok 3x w tygodniu), nie może zajść w ciążę. Proszę pamiętać, że zbyt częste stosunki wbrew pozorom zmniejszają, a nie zwiększają szanse na poczęcie.
W okresie starań o dziecko warto jest przyjmować profilaktyczną dawkę 0,4mg kwasu foliowego.
Pozdrawiam