Staranie o dziecko

Witam,
od czterech miesięcy staramy się z mężem o dziecko, próbowaliśmy także w tym miesiącu w najbardziej płodnych dniach (okres powinnam dostać 19 marca, tak więc spóźnia mi się już prawie dwa tygodnie, wcześniej miałam miesiączkę regularnie) pełna na (...).

Czy test ciążowy może się mylić?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Jeżeli test został wykonany prawidłowo, w zalecanym odstępie czasowym od możliwej daty koncepcji (zazwyczaj około 10 dni), to wyklucza obecność ciąży. Jeżeli nie jest Pani pewna np. prawidłowego wykonania, proponuję powtórzenie testu. W przypadku kolejnego negatywnego wyniku testu oraz w dalszym ciągu braku miesiączki, proponuję wizytę u ginekologa w celu wykluczenia innych przyczyn opóźniającej się miesiączki.

Tutaj znajdzie Pani artykuł o testach ciążowych.

Serdecznie pozdrawiam!