Staranie o dziecko od pół roku a konieczność udania się do specjalisty

Od pol roku staram sie z kobieta o dziecko, ale niestety sie nie udaje. W podstawowce dostalem kiedys w jądra "kopniaka" i nie zapomne tamtego bolu. Jadra moga byc uszkodzone i przez to moja partnerka nie moze zajsc? Czy to juz ten moment, zeby udac sie do specjalisty, czy jednak jeszcze poczekac?

Szanowny Pani!

Pół roku to jeszcze za krótko,żeby mówić o problemie bezpłodności. Myślę jednak,że jeżeli w przeszłości zdarzył się taki incydent proponuję na razie, żeby zrobił Pan spermogram-czyli badanie jakości nasienia-będzie Pan wtedy wiedział czy incydent z podstawówki nie pozostawił żadnych śladów.

Z poważaniem'

Katarzyna Lewicka

Lek. Daniel Lewczak Urolog

Nieskuteczny okres 6 m-cy regularnego współżycia w celu posiadania potomstwa jest okresem po którym para powinna dwutorowo rozpocząć ewentualną diagnostykę. Okres czasu w ostatnich latach uległ wydłużeniu ale nic nie stoi na przeszkodzie by rozpocząć diagnostyką. W Pana przypadku należy rozpocząć od badania nasienia i z wynikiem kontroli u urologa. Uraz w dzieciństwie raczej nie będzie miał na nic wpływu. Pozdrawiam