Starcie skóry na palcu u stopy

Witam. Przed wczoraj starłem naskórek na 2 palcu u nogi od prawej strony przez nowe buty niedopasowane niestety. Starłem go lekko do ,wygląda jak starta skóra do czerwonego. Do teraz rana się nie zgoiła 2 dni.Przemywam ją wodą utlenioną. Jestem osobą fizycznie pracującą czy mając kontakt w szatni z ludźmi z różnymi miejscami np podłoga,dotykanie tej rany. Jest możliwość zarażenia się jakimś wirusem groźną chorobą zakaźną kiedy naskórek jest lekko naruszony ?.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje zakleic ranę plastry z opatrunki em i po przybyciu do domu przemyć wodą z mydłem szarym.

Dzień dobry. Proszę zgłosić się na wizytę do lekarza poz lub dermatologa, po obejrzeniu zmian lekarz postawi diagnozę.

Ranę najlepiej sobie zabezpieczyć plastrem i gazą.