Starte zęby u trzylatka

Bardzo się martwię.Mój syn ma 3 lata,nawet nie wiem kiedy to się stało. Mój synek ma spiłowane ząbki u góry.Na dole ma bardzo ładne zęby,ani jednej dziurki nie ma ale na górnej szczęce ma spilowane(starte) zęby aż do dziąsła.Slodycze nie je codziennie,dwa-trzy razy w tygodniu.Dużo pije wody ze sokiem i z butelki. Czy da się jakoś odbudować te ząbki?czy będzie trzeba czekać aż mu wypadną?patrzylam na zdjęcia jak miał 2-2,5 latka i miał ładne zęby.Prosze o pomoc.

Wskazana pilna wizyta u pedodonty - prawie całkowite zniszczenie mleczaków i tylko w szczęce u trzylatka w ciągu pół roku słusznie budzi niepokój.

Dzień dobry, niestety raczej niemożliwe jest odbudowanie tak startych zębów mlecznych. Trudno powiedzieć czy wielkość zębów jest w wyniku starcia przy zgrzytaniu czy słabego szkliwa i próchnicy. Należy jednak obserwować czy nie dochodzi do otwarcia komory miazgi i stanu zapalnego. Bardzo ważne jest znalezienie przyczyny zniszczenia zębów, żeby zapobiec takim uszkodzeniom stałych zębów. Serdecznie pozdrawiam Urszula Jarosz