Statystyczna ilość ciąż w wyniku zwymiotowania tabletki antykoncepcyjnej

Witam. Mam trochę nietypowe pytanie. Czy statystycznie często zdarza się ciąża po zwymiotowaniu tabletki antykoncepcyjnej? Czyli tak jak by po pominięciu dawki. Od razu zaznacze ze nie mówimy o pominięciu w drugim tygodniu ich przyjmowania bo wiem ze to najbezpieczniejszy tydzień. Bardzo mnie to interesuje czy często zdarzają się ciąże po zwymiotowaniu jednej tabletki nawet gdy są brane regularnie od dluzszego czasu? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Małgorzata Panek

Przyjmowanie tabletki antykoncepcyjnej o różnych porach dnia, pominięcie dawki czy też wymioty lub biegunka obniżają skuteczność antykoncepcji.
Nie ma statystyk wyszczególniających w % z jakiego konkretnie powodu pacjentka przyjmująca doustną antykoncepcję zaszła w ciążę.
Pozdrawiam