Staw kolanowy lewy z obecnością wysięku

Staw kolanowy lewy z obecnością wysięku, więzadło rzepkowo-piszczelowe prawidłowe, obie łękotki prawidłowe, powierzchnie chrzęstne obu kłykci kości udowej o zatartej echostrukturze na kłykciu przyśrodkowym, chondromalacja 1/2 stopnia elementy dołu podkolanowego prawidłowe. Staw kolanowy prawy z obecnością wysięku, więzadło rzepkowo-piszczelowe prawidłowe, obie łękotki prawidłowe, powierzchnie chrzęstne obu kłykci kości udowej o zatartej echostrukturze bez ubytku , chondromalacja 1/2 stopnia

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu wskazują na dość zaawansowany proces zwyrodnieniowy stawu kolanowego. Z całą pewnością mogą one powodować ból w obrębie stawu nasilający się podczas ruchu. Dolegliwości mogą także występować w spoczynku. Konieczna jest konsultacja ortopedyczna.