Stawanie na nóżkach 4-miesięcznego dziecka

Witam serdecznie. Chcialam sie podpytac nasze 4 miesieczne dziecko jest bardzo silne sztywno trzyma glowke, chce byc stawiany na nozki nawet odpycha sie nozkami i chce skakac. Podnosi sie do siadania. Lezac na brzuszku podnosi pupe o probuje sie odpychac. Czy nie zawczesniej jeszcze? Najbardziej mnie interesuje z tym staniem na nozkach czy mu nie zaszkodzi.Dziekuje za odpowiedz

Absolutnie nie jest to prawidłowe świadczy jedynie o wzmożonym napięciu mięśniowym.Koniecznie trzeba wykonywać z dzieckiem odpowiednie ćwiczenia (po instruktarzu może je robić rodzi w domu)
Koniecznie powinno być zbadane aby ocenić stopień zaburzeń.poza tym warto zrobić usg przezciemiączkowe u dobrego radiologa żeby poznać ewentualną przyczynę napięć i i wiedzieć czy jest jakaś poważna przyczyna inie trzeba robić czegoś więcej. Pozdrawiam.