Stenoza kanału kręgowego

. Wyniki rez. magn.Naczyniak trzonu L1 10 mm. Na poziomie L4,L5duża stenoza kanału kręgowego zmiany zwyrodn stawów mk. przerostem wiązadeł żółtych obwodowym uwypukleniem krążka na mk.Zwężony prawy otwór mk przez uwypuklony krążek zmiany zwyr. osteofity z modelow. robićnerwu rdz. Przerost lewego wiązadła zółtego powodującą stenozą zachyłka bocznego po lewej z uciskiem korzeniaS1 Zwężony lewy otwór mk przez uwypuklony krążek przez zmiany zwyr. oraz osteofity z modelow. nerwu rdz. Mam 65lat

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Na podstawie opisu badania można wywnioskować iż mamy tu do czynienia z wyznacznikami choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa oraz ze zmianami typu przeciążeniowego. Warto zgłosić się do neurologa.