Stenoza otworów międzykręgowych w wyniku rezonansu magnetycznego kręgosłupa

Prosze o przetłumaczenie wyniku z rezonansu magnetycznego rozpoznanie:Dyskopatia L4-L5 oraz L5-S1 ze znacznego stopnia stenoza otworów miedzykregowych.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Dyskopatia to choroba krążków międzykręgowych w tym przypadku dotyczy ona odcinak lędźwiowego na wysokości 4 i 5 kręgu oraz krzyżowego na wysokości pierwszego kręgu. Stenoza otworów międzykręgowych jest to ich zwężenie światła takiego otworu.