Sterydy a ich wpływ na płodność

mój problem polega na niemożności zajścia w ciążę. W listopadzie 2014 poroniła pierwszą ciążę w 12tyg. Wszystkie badania hormonalne moje i męża w normie. Badanie nasienia i posiew też dobre.Chcalabym dowiedzieć się czy możliwe jest abym miała wrogość śluzu, skoro byłam już w ciąży?czy skracające się krwawienie miesiaczkowe moze być oznaką zrostów po lyzeczkowaniu?Przyjmowalam przez ok 3 mce sterydy na zapalenie zatok (fanipos,avamys).mogło to wpłynąć niekorzystnie na moja płodność na stale?

Lek. Tomasz Budlewski

nie raczej nie miało to wpływu. Sądzę , że warto jest wykonać badania w kierunku zespołu antyfosfolipidowego. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa.