Sterydy anaboliczne a problemy z tarczycą lub hiperwentylacją

Witam,Czy jest możliwość nabawienia się nadczynności lub niedoczynności tarczycy lub hiperwentylacji po braniu sterydów anabolicznych.Odczuwam uczucie duszności i wysoki puls w szyi czasem też czuje dwa,trzy mocniejsze uderzenia serca lub podchodzące do gardła co wcześniej nie miało miejsca..czy to są tak zwane choroby anaboliczne..?cykl zakończony kilka miesięcy temu,wiek 32 lata

Lek. Bartosz Domagała

Wyżej wymienione objawy mogą być wynikiem ogólnego zaburzenia gospodarki hormonalnej, niekoniecznie tarczycy. Aby odpowiedzieć należy udać się do endokrynologa celem oceny pełnej, całej gospodarki hormonalnej