Stężenie limfocytów i granulocytów we krwi

Witam. Mam 24 lata i ostatnio niezbyt dobrze się czuję. Jestem osłabiona, bolą mnie kości, a w nocy zalewa mnie pot. Robiłam sobie badania krwi i ogólnie wyniki wyszły dobre oprócz: limfocytów ly 68,2 (11,0-49,0) oraz granulocytów 29,1 (42,0-85,0). Nie biorę żadnych leków oprócz tabletek antykoncepcyjnych, a do niedawna leczyłam się na niedoczynność tarczycy. Proszę o odpowiedź, czy te wyniki mogą być przyczyną mego złego samopoczucia? Z góry dziękuję.
24 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Niezwykle istotną informacją jest stężenie wymienionych komórek wyrażone w liczbach bezwzględnych. Warto też wykonać rozmaz mikroskopowy (ręczny) krwi. Jest on zdecysdowanie dokładniejszy i bardziej wiarygodny niż standardowo wykonywany automatyczny.

Opisane objawy są niepokojące, a w połączeniu z przedstawionymi wynikami jeszcze bardziej. Warto zweryfikować wyniki według wskazówek podanych wyżej. Konieczna jest wizyta u lekarza, ponieważ opisanych przez Panią objawów nie należy lekceważyć. Niezbędne jest zebranie szczegółowego wywiadu lekarskiego, uzupełnionego badaniem fizykalnym. Na tej podstawie lekarz będzie mógł wnioskować o powadze problemu, a także ustalić dalsze postępowanie.

Pozdrawiam