Stłuczenie i naderwanie więzadeł w wyniku urazu nadgarstka

2 tyg. temu doznałem urazu nadgarstka, po rtg lekarz powidział, że napewno jest złamanie i wysłał mnie na tk łódeczkowatej z podejrzeniem złamania z zwichnięciem kości księzycowatej. Po tk okazało się że jego obawy się nie potwierdziły że to jedynie stłuczenie i naderwanie więzadeł i ręka w szynę na dwa tyg. Dwa tygodnie minęły i ciągle czuję silny kłujący ból przy wyginaniu nadgarstka w górę. ortopeda kazał smarowac reparil, ale mija 2 tydz. i dalej kuje. Czy to normalny przebieg koztuzji?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny panie, regeneracja uszkodzonych więzadeł może przebiegać dłużej i jest to kwestia indywidualna. W razie nie ustępowania objawów proszę o kontakt z ortopeda i wykonanie badań kontrolnych. Pozdrawiam.