Stłuczenie kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego

Witam.Po wypadku komunikac.stwierdzono u mnie :stłuczenie kręgos.szyjnego oraz stłuczenie kręgosłupa lędzwiowego.Z ubezp grupow. PZU otrzymałam 4%uszczerbku na zdrowiu .Proszę o informację czy to orientacyjnie jest właściwy %.Wg tabeli uszczerb. za każdy przysługuje od 1 do 5%.Nie jestej jednak pewna czy stłucznie kręgosłupa lędzwiowego to to samo co (skręcenie ,stłucznie zniewielkim uszkodzeniem aparatu więzadłowego -wg. tab. PZU pkt 91.Jeśli ktoś z państwa odpowie na moje pytanie to z góry dziękuję. Pozdrawiam K

Lek. Tomasz Budlewski

Witam serdecznie, najwidoczniej lekarz orzekający uznał, że stopień uszkodzenia odpowiada po 2 % za każdy odcinek kręgosłupa. W zależności od stopnia uszkodzenia można przyznać od 1 do 5 %. Ciężko jest coś więcej powiedzieć ponieważ nie mam dostępu do badań, ani możliwości wykonania badania. Jeżeli chce Pani coś więcej się dowiedzieć proponuję udać się do lekarza ortopedy.